Nieuw project ‘Fache’: groot windmolenpark met 34 turbines

Recent werd door projectontwikkelaar Ventelys door middel van een folder ruchtbaarheid gegeven aan het plan om in 2021 een windmolenpark met maar liefst 34 turbines te plaatsen op het grondgebied van de gemeenten Vigneux-Hocquet, Renneval, Vincy-Reuil-et-Magny, Nampcelles-la-Cour en Dagny-Lambercy.

Al in 2017 zijn de eerste contacten gelegd met de burgemeesters en afgelopen zomer is het onderzoeksrapport (l’Étude de l’impact) aan de prefectuur van het departement ter goedkeuring aangeboden. De afgelopen weken heeft Ventelys – een Frans/Duitse joint venture – een promotietour langs de betrokken gemeenten gehouden. Op vrijdag 27 september vindt de laatste presentatie plaats in het gemeentehuis van Nampcelles-la-Cour (van 09.00 tot 13.00 uur).

Het project is opgedeeld in vier zones: Haudicourts (geel gemarkeerd in de kaart) met 13 windmolens, Meiller (wit) met 6 molens, Cerisier (blauw) met 7 molens en Valiette (rose) met 8. Als tiphoogte van de turbines wordt 180 à 200 m aangegeven, dit zijn windmolens van de zwaarste categorie.

Voor veel inwoners uit de betrokken gemeenten komt dit nieuws als een donderslag bij heldere hemel. Ook hier hebben de betrokken burgemeesters hun deuren opengezet voor een onderzoek (en daarmee voor plaatsing) – zonder de inwoners vooraf te informeren en consulteren.

Wij sporen inwoners, die verontrust en/of tegen plaatsing zijn, aan om op vrijdag 27 september a.s, naar de presentatiebijeenkomst van Ventelys in de Mairie van Nampcelles-la-Cour te gaan en daar hun zorgen en protest kenbaar te maken aan de projectontwikkelaar en burgemeester.

Platform Thiérache zal dit project kritisch gaan volgen.

Platform Thiérache wordt een vereniging!

Om nog daadkrachtiger te worden en meer inwoners te bereiken, zal Platform Thiérache zich binnenkort omvormen van een collectief tot een vereniging. Met name op juridisch vlak kan dit in de toekomst van belang zijn. Via een petitie-actie willen wij zoveel mogelijk protesthandtekeningen ophalen en die via de publieke enquete(s) aanbieden aan de prefect van het departement Aisne. Hij is degene die beslist of de windmolens geplaatst zullen worden.

Mocht de prefect – onverhoopt – onze tegenstemmen negeren en akkoord gaan met plaatsing, dan zal de bouwverordening in alle betrokken gemeenten offciëel publiekelijk aangekondigd worden. Dat is ook het moment waarop inwoners, die direct zullen uitkijken op de windmolens en daar hinder van ondervinden, door middel van een aangetekende brief bezwaar kunnen aantekenen. De prefect is verplicht binnen twee maanden te reageren op het bezwaarschrift. Platform Thiérache zal indien nodig een juridische groepsactie organiseren, waarbij inwoners zich kunnen aansluiten.

Meld je aan als lid van onze vereniging. Hoe meer leden onze vereniging heeft, hoe meer we een vuist kunnen maken. Samen staan we sterker!

Wil je lid worden? Ga naar de contactpagina en laat het ons weten in een email. Zodra er meer bekend is over het lidmaatschap nemen we contact met je op.

2 gedachtes over “Nieuw project ‘Fache’: groot windmolenpark met 34 turbines

Geef een reactie

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie-gegevens worden verwerkt.